Eelmisel aastal andsime välja esimese Viking Security stipendiumi, mille eesmärk oli edendada meie töötajate tegemisi ja huve. Lisaks suurendada töötajate ja ettevõtte siduvust ning kaasata töötajaid ettevõtte tegevusse. 2000 eurot läks toona Jaanile ja tema kodukandi külamaja ehituse lõpetamiseks ning dokumentatsiooni korrastamiseks, mis oli abiks kogu küla kogukonnale ja üldisemalt maaelu hüvanguks. 1000-eurone toetus läks Joosepile Tartu Noorte  Kotkaste ja Kodutütarde väljaõppe soodustamiseks. Pikemalt saab lugeda Viking Security eelmise aasta stipendiumi kohta siit.

Uurisime, kuidas meie stipendiumi saajatel on läinud ja mida ära on tehtud?

„Konguta külaplats sai maja näol olulise täienduse ning n-ö keskpunkti. Olgugi, et ehitus ja vajaliku dokumentatsiooni koostamine on üle kivide-kändude läinud, andis Viking Security stipendium olulise tõuke. See oli hädavajalik abi, et alustatud projekt saaks lõpule viidud ning kogukond saaks majast rõõmu tunda. Niisiis on stipendiumist suur kasu ja paljud inimesed olid siiralt imestunud, et üks ettevõte selliste projektitaotluste hindamisega tegeleb. Tänu stipendiumile muutus Viking Security nimi kindlasti Elva vallas tuntumaks ning äratas huvi potentsiaalse teenusepakkuja või tööandjana,“ võtab Jaan projekti ilusasti kokku.

Teise projekti tulemit kirjeldati nii: „Stipendiumi eest osteti Tartu Noortele Kotkastele ja Kodutütardele veekindlad jalatsikatted (overboots), mida saab mugavalt kasutada metsalaagrites. Stipendiumi toel sai aktiivsete noorte varustus olulise täienduse. Enamusel pole spetsiaalseid jalanõusid – isegi kui on olemas, siis need pole täiesti veekindlad. Äsja ostetud jalatsikatted tagavad selle, et laste jalad oleksid metsas alati kuivad ja soojas. Nad saavad laagris julgelt osaleda, muretsemata kehva ilma või muude looduslike olude pärast. Tartu Noored Kotkad ja Kodutütred ning nende instruktorid olid esmalt meeldivalt üllatunud, et Viking Security üldse pakub sellist stipendiumi. Kui osaledes selgus, et meie projekt ka välja valiti, oli üllatust ja rõõmu vähemalt topelt.“

Järgmine stipendiumi konkurss pole kaugel

Mõlemad mehed on positiivselt häälestatud ka edasise suhtes: „Järgmise stipendiumi konkursil osalen kindlasti. Kuulun ise ka kohalikku vabatahtlike pritsimeeste seltsi, seega praegu on mõttes üks projekt minu kodukoha vabatahtliku pääste tegevuse toetamiseks“ ütleb Jaan. Samuti on teisel mehel plaan juba paigas: „Järgmise konkursi plaan on seotud noorte esmaabioskuste arendamisega. Soov on täiendada Noorte Kotkaste ja Kodutütarde koolitusvahendeid. Tahame juurde soetada elustamisnukke, haavamulaaže ja muid komplekte, mis aitavad esmaabiõpet võimalikult tõetruult läbi viia.“

Viking Security´l on rõõm näha, et antud toetusest on saanud kasu nii küla kogukond kui ka paljud aktiivsed noored. Kokkuvõttes võib esimest stipendiumi projekti lugeda kordaläinuks ning ega palju polegi aega – juba algab 2020. aasta stipendiumi taotluste esitamine. Niisiis, kutsume üles kõiki oma töötajaid varakult ideede peale mõtlema ja konkursil osalema. See kõik on ju tehtud ainuüksi Viking Security töötajatele, et ettevõte saaks olla abiks ja pakkuda oma töötajatele lisandväärtusi!