Stipendiumi kokkuvõte

Tänavune „Viking Security stipendiumi“ konkurss jõudis lõpplahenduseni, mille tulemusel sai võitja 1500 eurot – endale südamelähedaste inimeste või organisatsiooni toetamiseks.

Kohe-kohe räägime tänavusest konkursist pikemalt, kuid alustuseks teeks tagasivaate kahe aasta tagusesse aega. Suure ettevõttena saabub meie lauale igapäevaselt mõtteid, ettepanekuid ja sooviavaldusi seoses kellegi/millegi toetamisega. Viking Security´l on olemas kindel soov panustada järjepidevalt ühiskonda, kuid kuna soovijaid ja valdkondi on nõnda palju, siis tuli leida kindel tee, millest lähtuvalt edasi minna. Valituks osutusid meie enda inimesed ja nende lähedased, kus eesmärgiks on kaasata Vikingi töötajaid esitamaks projekte iseenda, oma ligimeste või siis südamelähedaste organisatsioonide toetamiseks. Nõnda sündis „Viking Security stipendium“, mis kaasab meie inimesi ning ühendab neid ettevõttega.

Selleaastase stipendiumi võitja kuulutati välja novembrikuus. Loodetavasti kestab tore traditsioon edasi ning meie inimesed haaravad võimalusest kinni üha innukamalt. Võrreldes eelmise aastaga oli tänavu projekte rohkem. Projektide üldine tase oli tugevam ja võitja välja valimine palju keerulisem.

Žürii sõnade järgi oli see aasta eriti raske otsust teha, kuna kõik viis finaali jõudnud projekti olid väga tugevad. Need olid hästi läbi mõeldud ning sügavama ja pikemaajalisema perspektiiviga. Tööd olid põnevad ja puudutasid mitmeid valdkondi. Inimesed pingutasid, olid avatud ja nende silmades põles soov oma projekt ellu viia. Siinkohal tasub kõigil osalenutel hoida jätkuvalt pea püsti – julgustame kõiki ikka ja jälle osalema, niipea kui võimalus tekib!

Konkurssi finaal ise oli koroona-aastale asjakohane ja mitmes mõttes eriline. Kaks töötajat esitlesid enda projekte Tallinna kontoris, kaks Tartu kontoris ja üks videopildi vahendusel kodust. Võitjaks tuli turvatöötaja Roman, kes töötab pühendunult lisaks Viking Security´le ka Tallinna Laste Turvakodus. Just turvakodu laste heaolule on suunatud ka Romani projekt, et tuua planeeritud tegevuste abil lastele rohkesti rõõmu. Žürii hinnangul on projekt südamlik, inimlik ja lihtne, kuid detailid täpselt läbi mõeldud. Töö sisu on laialdasem ja puudutas otseselt mitmeid lapsi, keda nimetatud projekt aitab. Märkimist väärib ka asjaolu, et Roman ise igapäevaselt panustab just nende laste abistamisel. Tiheda rebimise võtab üks žüriiliikmetest kokku järgmiselt: „Kõik finalistid oleksid väärinud võitu ning kolme esimese vahel oli äärmiselt raske kedagi eelistada. Võidu eelduseks oli pikaajaline pühendunud tegevus heategevuslikus valdkonnas ning natuke rohkem õnne kui kahel teisel konkurendil.“

Pärast konkurssi on meil juba tekkinud uued mõtted, kuidas võiks Vikingi stipendiumiga edasi minna ja järgmisel korral teha asja veelgi paremini. Kavandatav muudatus soodustab kindlasti töötajate osalust ning võimaldab oma projekte ellu viia rohkematel töötajatel.

Täname veelkord kõiki osalejaid ja žüriid! Toetame ja hoiame üksteist!