Kaubandusobjekti turvatöötaja

Janar, kaubandusobjekti turvatöötaja, tööstaaž 7 aastat.
Janar, kaubandusobjekti turvatöötaja, tööstaaž 7 aastat.

Minu lugu

Tööle tulin esialgu Kaubamajja, kui nägin CV Onlines kuulutust, et otsitakse turvatöötajaid Kadaka Selverisse. Kuna Kadaka Selver oli veel remondi lõppjärgus, palus Kaubamaja turvajuht Aleksander mind esialgu appi Kaubamajja Osturallile. Asusin tööle valvetöötajana, läbisin mõne kuu möödudes turvatöötaja kutseõppe ja sain ametlikult turvatöötajaks. Aegade jooksul on proovitud ka vahetusevanema ametikohta Kadaka Selveris ja Järve Selveris.

Positiivne on, et alati kuulatakse ära soovid ja mured. Tüdimuse ja motivatsiooni puuduse korral saab alati vaheldust – tehes tööd teistel objektidel ja ka väljaspool Tallinna linnapiire. Samuti väga ühtne ja turvaline meeskond, kes püsinud praktiliselt muutumatuna juba 4 aastat. Mehed, kellele saab kindel olla ja seljatagune on alati kaitstud. Viking Security voolavus on madal ja töötajate motivatsioonisüsteem tõhus. Alati saab oma sissetulekut vajadusepõhiselt ise suunata.

Minu töö sisuks on kaitsta poe vara ja tagada klientide ning töötajate turvalisus, seejuures hoides ka enda tervist. Turvatöötaja ameti juures hoiab mind just töö mitmekülgsus ja teataval määral adrenaliin, mis on minu töö juures paratamatu. Kunagi ei tea, mis järgmine päev tuua võib. Tuleb suhelda erinevate inimestega ja vajadusel ka psühholoogiks kehastuda. Inimesi on erinevaid.

Väga eredalt on meeles juhtum, kui minu juurde tuli vanem proua murega, et tema prillid varastati poes ära. Uurides videosalvestusi leidsin, kuidas proua hakkas riiuli juures üht artiklit lugema ja pani selleks ajaks oma prillid kõrvaloleva riiuli peale. Veidi aja pärast möödus riiulist naisterahvas, kes võttis need prillid ja pani endale kotti. Õnnestus kindlaks teha selle naise kontaktid ja võtsin temaga ühendust. Sai kokku lepitud, et ta toob prillid järgmisel päeval tagasi poe infoletti. Edasi helistasin prillid “kaotanud” prouale, et tema prillid ootavad teda infoletis. Proua ei jõudnud mind ära tänada ja lubas järgmisel hommikul oma prillidele järgi tulla. Järgmisel päeval tööle tulles ootas mind suur kommikarp ja šokolaad. Hea on teha head :)