Turvajuht ja koolitaja

Tambet, turvajuht ja koolitaja, tööstaaž 5 aastat
Tambet, turvajuht ja koolitaja, tööstaaž 5 aastat

Minu lugu

Uurisin 5 aastat tagasi töömaad sõbra käest, missugused on palgad ja inimesed. Ei möödunud poolt tundigi, kui turvajuht Dagmar helistas ja ütles mulle, et kuulis mu soovist tööle tulla. Sellest ajast saadik töötan Vikingis.

Kõik on läinud üsna kiirelt. 2013. aastal alustasin tööd Tartu Kaubamajas turvatöötajana, sama aasta lõpus jätkasin juba vahetusvanemana. Alates 2015. aasta maikuust sai minust Tasku Keskuse objektivanem. 2017. aasta juulis oli ettevõtte laienemise tõttu vaja veel ühte turvajuhti juurde, mind peeti sobivaks. Võtsin selle vastutusrikka ametikoha kõhklemata vastu, et end proovile panna ja jätkuvalt edasi arendada.

Ettevõtte juhid hoolivad ja seisavad oma töötajate eest. Karjäärivõimalused on palju suuremad, kui mujal turvaettevõtetes. Samuti on Lõuna-Eesti piirkonnas väga hooliv ja kokkuhoidev meeskond – nagu üks suur pere.

Minu tööks on turvateenuse osutamise juhtimine oma piirkonnas ja vahetu suhtlemine teenuse tellijatega. Olen toeks vahetusevanematele ja objektivanematele tõsisemate probleemide lahendamisel. Lisaks turvajuhi tööle aitan läbi viia turvatöötajate täienduskoolitusi, kus õpetame esmaabi, suhtlemisoskust, turvataktikat ja vahetu sunni kasutamist.

Meesterahvas vahetas kaupluses oma katkise tagi uue vastu, jättis kauba eest tasumata ja suutis põgeneda. Teavitasime sellest ühte meie turvajuhti, kes juhuslikult linna peal sõites märkas isikut tänaval kõndimas. Turvajuht pidas mehe kinni ja andsime isiku üle politseile.