Saada päring

Kontaktivorm

Kuidas hoida turvakuludelt kokku?

Viking Security poole pöördus Eesti jaekett Selver sooviga vähendada kauplustes oleva turvapersonali hulka. Selveri enam kui 70 kaupluses viibis igas 1–2 turvatöötajat, kellest üks jälgis pidevalt kaameraid. „Tehnilisele valvele suurema panustamise tingis turvatöötajate puudus ja vargusjuhtumite kasvav trend,“ ütles Selveri sisekontrolli osakonna juhataja Katrin Kuusk. Sellest tulenevalt tuli otsus viia üks töökoht eraldi videovalve keskusesse. Tänu sellele on täna võimalik jälgida kõiki Selveri kauplusi kahest eraldiseisvast videovalve keskusest.

Kuusk leiab, et antud projekti suurim kasutegur on mehitatud valve mahu vähenemine. See tähendab, et üksnes tööjõukulu arvelt hoiab Selver püsikulude pealt kokku sadu tuhandeid eurosid.

Kokkuhoid tööjõukuludes, hooldusväljakutsete arvel ja igapäevasel administreerimistel.

Oleme ehitanud Baltikumi suurima videovalve võrgustiku

Selveri pidevalt laienevas süsteemis on kokku 5134 kaamerat. Esmapilgul oli väljakutseks leida sellise andemahu ja videovoo probleemivabaks tööks sobivad seadmed ja tarkvara. Pärast testimist ja katsetamist leidsime, et sobivaimaks lahenduseks Selverile on just Milestone tarkvara ja Axis kaamerad. 

Milestone tarkvara teeb kauplustes jälgimise väga lihtsaks. Näiteks Smart Search funktsiooni abil on võimalik kaamerate üleselt otsida ja tuvastada konkreetne vahejuhtum. Kasuks tuleb see siis, kui ei tea, milline kaamera juhtumit võis tuvastada. Lisaks sellele on tänu avatud protokollile võimalik videovalvega integreerida kassatšekid, valve- ja läbipääsusüsteemid.

Diskreetse disainiga Axis kaamerad on kerged, kvaliteetsed ning turvalised – süsteemis puuduvad tagauksed. Need kaamerad on loodud kestma. Isegi vanimad mudelid on töötanud juba rohkem kui kümme aastat tõrgeteta.

Videovalve keskuses töötab 15 videooperaatorit ning keskuse ajaloo jooksul pole olnud ühtegi päeva, kus süsteem ei töötaks. Lisaks 24/7 tõrgeteta tööle aitab keskus hoida kokku administreerimise ja väljakutsete arvelt. 

Hea koostöö eeldab tihedat suhtlemist ja parimate lahenduste otsimist. Kõikide tehniliste lahenduste osas oleme olnud sama meelt – efektiivsus varguste avastamisel,” leiab Katrin Kuusk, mõeldes tagasi koostööle. Ta lisab, et loodab ka tulevikus samadel põhimõtetel toimiva koostöö jätkumisele.

  • Samaaegselt LIVEs jälgitakse 60+ kauplust
  • Võrgustikus üheaegselt 5134 kaamerat
  • Tõrgeteta töö 24/7
  • Läbipääsu süsteemi sidumine valvekaameratega
  • Kassatšekkide integreerimine videovalvega
  • Videovalve keskuses 15 videooperaatorit

Kas tulevikus võib turvatöötaja üldse kauplusest kaduda?

Turvatöötaja puudumine kaupluses ei tähenda seda, et kaupluse vara ei valvata, pigem vastupidi. Kuid ainult videovalvest ja operaatorite tööst varguste avastamise tulemus ei sõltu.” Katrin Kuusk lisab, et tulemus peab olema kombinatsioon turvatöötaja, valve- ja operatiivkeskuse tegevustest. Ta leiab, et: Päris ilma turvatöötajata suured kauplused veel  hakkama ei saa, kuid teenuse mahtude vähendamine ja ressursi paindlik kasutus erinevate kaupluste vahel annab tulemust. Ja otse loomulikult teeb turvaettevõte ära nii-öelda eeltöö, edasine sõltub juba politsei tegevustest.”

Viking Security edasised sammud

Täna arendame loodud süsteeme edasi ning lisame pidevalt uusi funktsioone. Nii võib kindel olla, et süsteem püsib tulevikukindel.

Aitame mis tahes valdkonna ettevõtetel turvakulusid optimeerida.
Võta meiega ühendust viking24@vikingsecurity.ee või helista +372 603 1559
Leiame lahendused, mis on suutelised kasvama koos Sinu vajadustega.