Alates 9. märtsist asub Viking Security uus Tallinna kontor Väike-Järve Ärikeskuses, mille aadressiks on Pärnu mnt 186. Kolimisega sai teoks kaks aastat väldanud protsess, mille peamiseks ajendiks oli ettevõtte kiire areng ja uute ärivaldkondade spetsiifika. Viimastel aastatel oleme alustanud mahuka inventeerimisteenusega, käivitanud tehnilise valve koos 24/7 töötava juhtimiskeskusega, suurendanud koolituste ja tuleohutusteenuste osakaalu ning hiljuti alustasime sularahaveoteenusega. Antud arengutest lähtuvalt jäi meie vana Tondi kontor väikeseks nii töökohtade arvu kui ka teenistuspindade poolest.

Kogu kolimisprotsess sai alguse juba 2 aastat tagasi ning mitmete variantide hulgast osutus vaituks Väike-Järve Ärimaja. Uus kontor asub hoone büroo-osa kolmandal korrusel. Kontoripinda on ca 750 m² võimalusega seda tulevikus laiendada. Täna töötab uues kontoris 44 inimest. Arvestatud on järgenvatel aastatel lisanduva personali vajadusega ning ajutiste töökohtadega. Töökohtade jaotus on lahendatud avatult ja ühtegi kaastöötajat eraldi boksi pandud ei ole. Avatus on Viking Security üks väärtustest, mida on ka uue kontori planeerimisel kasutatud. Avatud kontor tähendab ka seda, et tuleb rohkem arvestada kaastöötajatega ning tagada töörahu. Privaatsuse tagab 5 erineva suurusega koosolekuruumi, millele lisandub mugav puhkeala. Samuti on arvestatud on 24/7 töötavate osakondade spetsiifiliste vajadusega.

Ettevõtte personalijuhi sõnul on kolimine kindlasti kogu personalile hästi mõjunud. Õhku ja avarust on palju rohkem ning märkimata ei saa jätta ka hubasust, mida „uues kodus“ kohesel ka tunda oli. Personalijuhi hinnangul on uues kontoris täidetud kõik tingimused, et töötajad saaksid keskenduda paremini ettevõtte eesmärkida täitmisele. Positiivne atmosfäär tõstab töötajate rahulolu, mis mõjub hästi töötajate motivatsioonile. „Töökeskkond on meie töötajatele väga oluline. Nüüd oleme neile loonud väga head tingimused. Usun, et motivatsiooni peaks jätkuma pikemaks ajaks. Soovin, et töötajad oskaksid pakutud võimalusi hinnata ja uut kontorit hoida“, ütleb ta. „Mina isiklikult tunnen väga suurt rõõmu uuest kontorist. Peale tööpäeva lõppu ei soovigi koju minna, vaid tahaksin kingad jalast võtta ning end diivanile visata ja ajalehte lugeda. Sinna kõrvale ühe mõnusa kohvi juua“, jagab personalijuht oma esmaseid emotsioone.

Uus kontor on meie käsutuses olnud juba 7 nädalal, kuid reaalselt tööd täiskoosseisus oleme saanud seal teha vaid ühe nädala enne riigis kehtestatud eriolukorda. Tänasega lõppes riigis eriolukord ning hommikul võis kontoriuksest sisse marssimas näha mitmeid rõõmsaid kodukontorist naasvaid töötajaid. Jätkame oma tööd ja proovime olla veelgi edukamad!