Saada päring

Kontaktivorm

Viking Security käis „Õhtu!“ saates

Kas Piret Laos oskab tulekustutit kasutada?

Viking Security käis aasta lõpul külas Kanal 2 „Õhtu!“ saatel ja saatejuht testis nii virtuaalreaalsuse komplekti kui ka päris tulekustutitega kustutamist.
Vaata põnevat klippi siit: https://ohtu.kanal2.ee/7884079/ohtu-ohtlik-kuttehooaeg-on-kaes-paneme-pireti-erinevaid-tulekahjusid-kustutama

Mugavalt kasutatav VR komplekt on mõeldud kõigile, kes tahavad oma ettevõtte või asutuse töötajatele läbi viia tulekustuti kasutamise harjutust.

Virtuaalreaalsuse komplekt tulekustuti kasutamise harjutamiseks

Viking Security pakub esimesena Eestis tulekustuti kasutamise harjutuste läbiviimiseks FLAIM virtuaalreaalsuse komplekti.

Mis virtuaalne tulekustutuse komplekt täpsemalt endast kujutab?
FLAIM komplekt koosneb virtuaalreaalsus prillidest ja spetsiaalsest kustutist, mis on varustatud anduritega, et seda simulatsioonikeskkonnas kasutada. Simulatsioon hakkab tööle VR prillide ja tulekustuti sisse lülitamisel. See mida harjutuse tegija prillides näeb on võimalik ka ekraanile (projektor, teler vms) kuvada, et instruktor ja ka ülejäänud grupp näeks, mis prillide sees toimub.  

Kellele mõeldud?
Mugavalt kasutatav komplekt on mõeldud kõigile, kes tahavad oma ettevõtte või asutuse töötajatele läbi viia tulekustuti kasutamise harjutust. Erinevalt klassikalisest gaasileegi kustutamisest tavapärase kustutiga on võimalik harjutusel osalejat panna väga paljudesse erinevatesse tulekahju olukordadesse (ca 80 erinevat stsenaariumit). 

Kuidas töötab?
Kasutaja peab vastavalt tulekahju iseloomule valima õiget tüüpi tulekustuti ning kasutama õigeid võtteid tulekustuti käsitsemisel. Vastavalt sellele tulekahju kas õnnestub või ei õnnestu kustutada. Harjutuse lõppedes annab simulatsioon ka tagasiside, kas kasutati õiget tüüpi kustutit, kui palju kustutist tulekahju kustutamiseks kulus ning kui kaua kulus aega tulekahju kustutamiseks.

Millised on eelised?

  • Osalejad saavad läbi mängida reaalseid stsenaariume, mis töökohas või kodus ette võivad tulla ( aluse virna põleng, arvuti põleng, prügikorvi põleng, panni põleng pliidil, sõiduki põleng jne)
  • Tulekustuti kasutamine ei koosne ainult korraks päästikule vajutamisest vaid osaleja peab valima õige kustuti ja taktika ning kustutit õigesti kasutama, et tulekahjust jagu saada.
  • Tulekustuti harjutust saab läbi viia siseruumides ning kliendid pole mõjutatud väljas valitsevatest
  • Harjutust saab läbi viia koosolekuruumis, vajalik vaid 2×2 meetrit vaba ruumi.
  • Keskkonnasäästliku tehnoloogiat kasutades ei pea kustutusainet (pulber, vaht, CO2) reaalselt kasutama ja me ei saasta ümbrust.

Uue innovaatilise teenust tutvustava video leiab siit!

Kui tekkis huvi, võta meiega ühendust:
+372 671 1080
info@vikingsecurity.ee