Saada päring

Kontaktivorm

5 põhjust, miks valida enda üritusele kvaliteetne turvateenus?

Suvepäevad, sünnipäevad, jõulupidu või hoopis avalikud üritused – turvateenust kasutatakse laialdaselt ja kindlasti oled ka Sina varasemalt sellega kokku puutunud. Tihtipeale on ürituse korraldamisel ette nähtud eelarve ja eelistatakse turvateenuse kulu kajastada minimaalselt. Samas võib taoline „väike“ element nagu turvateenuse kvaliteet määrata Sinu ürituse õnnestumise või ebaõnnestumise. Viking Security turvajuhi Tambet Meieri sõnul pole kvaliteetne turvateenus stiilis „lihtsalt-panen-mehe-siia-seisma-ja-ta-seisabki“ tegevus, vaid tegu on ürituse tähtsa osaga, mis eeldab suhtlemist, koostööd ja kogemusi. Tambet ise on löönud kaasa väga mitmetel erinevatel üritustel: nii turvatöötaja, turvajuhi kui ka vetelpäästja rollis. Järgnevalt toob Tambet välja 5 peamist põhjust, miks ikkagi peaks valima kvaliteetse turvateenuse enda korraldatavale üritusele.

Rahulolu

Turvaettevõtte jaoks ei saa olla oluline ainult teenuse tellija aktsept, vaid tuleb vaadata asja laiemalt. Ürituse edukuse või siis läbikukkumise määrab üritust külastavate inimeste heaolu ja turvalisus. Just turvateenust osutavatel isikutel on otsene kokkupuude kõigi külalistega – turvatöötaja kujundab ürituse mainet. Kvaliteetse turvateenuse eelduseks on ennetuslik planeerimine, pidev suhtlemine kõigi osapoolte vahel ja hilisem analüüs. Valides teenuse ettevõttelt, kes on sarnaseid üritusi varasemalt edukalt turvanud, võid kindel olla, et rahulolev külastaja leiab ikka ja jälle tee Sinu üritusele.

Usaldusväärsus

Eeskätt on turvateenuse usaldusväärsus ja stabiilsus oluline korduvatel üritustel, kus klient teab täpselt kellelt ja millist teenust saab. Oluline on nii klienditeeninduslik pool kui ka eriolukordade efektiivne lahendamine. Nõnda tuleks mõelda vähemalt sammu võrra ette ja valida endale korralik turvapartner, kes aastast aastasse teenust pakub. Nõnda hoiad kokku enda aega ja võid kindel olla pakutava teenuse kvaliteedis.

Paindlikkus

Korraliku turvaettevõtte teenuste portfell on märksa laiem, kui seda on „ühe mehe“ ettevõtetel. See aga omab suurt tähtsust pakutava üldteenuse paindlikkuses. Lisaks soovitud teenusele tehakse ära märkimisväärne eeltöö, pakutakse nõustamist ning vajadusel kaasatakse erinevaid turvalahendusi, mida üritusel on mõistlik kasutada. Mehitatud valvele saab lisada näiteks esmaabi või vetelpääste võimekuse. Tehnilisest küljest on võimalik kasutada videovalvet, läbipääsusüsteemi, inimeste loendurit, näotuvastust ja palju muudki, mis muudavad ürituse kulgemise sujuvamaks. Kõik lahendused ühest kohast annavad korraldatavale üritusele lisandväärtust ja tagavad veelgi tugevama koostöö.

Kogemused

Turvatöötajate korralik väljaõpe ja varasemad kogemused klienditeeninduse, esmaabi ja enesekaitse osas võivad teenuse kvaliteedis määravaks saada. Lähtudes Viking Security eesmärkidest on eriti oluline erinevate kriitiliste situatsioonide või konfliktolukordade ennetamine ja lahendamine – see võib kujuneda kaalukausiks ürituse õnnestumisel. Järjepidevad praktilised koolitused ja läbi mängitud situatsioonülesanded annavad turvatöötajatele vajalikud oskused, mis mängivad üritustel mõjuvat rolli. Üks korraliku väljaõppe ja mitmekülgsete kogemustega töötaja saab ilmselt paremini hakkama kui viis „tundmatus kohas vette visatud“ algajat. Niisiis, tuleks kindlasti koostööpartneri valikul pidada silmas ettevõtte varasemat kogemust ja panust enda meeskonna arendamisel.

Koostöö

Ülimalt oluline detail ürituse korraldamisel on koostöö kliendi ja turvameeskonna vahel. Turvaettevõte tuleks varakult kaasata ürituse planeerimisprotsessi. Koostatakse turvaplaan ja taotletakse avaliku ürituse korraldamise load. Samuti oskab turvafirma pöörata tähelepanu mitmetele erinevatele asjaoludele, mille peale Sa ise ei tuleks. Ürituse korraldustiimil peab olema täpselt teada ka operatiivinfo liikumise korraldus, et tööd jooksvalt koordineerida. Pärast üritust tuleb kasuks põhjalik tagasiside, et järgnevatel kordadel asja veelgi paremini teha.

Kes on Sinu ürituste turvapartner?