Saada päring

Kontaktivorm

Rahaveoteenus alustas

Märtsikuus lisandus Viking Security teenusteportfelli uus valdkond, milleks on rahavedu. See teenus sai teoks tänu koostööle Hansab AS-ga, kes tagab kogu rahatöötluse tehnilise poole ja meie omakorda korraldame füüsilise rahaveo ning logistika. Alates 2015. aastast kuulus rahaveo turuosa tervenisti G4S-le. Uue teenuspakkuja saabumine rahaveoturule on klientidele kindlasti hea uudis, kuna nüüd on neil võimalik valida mitme võrdväärse teenuse vahel.

Start on olnud tugev

Viking Security rahavedude valdkonna juhiks on Andres Treimann, kelle töö on olnud 1998. aastast seotud sularaha käitlemisega. Kriisiajal uue teenusega turule tulla pole just meelakkumine, kuid vaatamata sellele on läinud kõik plaanipäraselt. Kui märts oli sisseelamiseks, siis aprillis läbivad rahaveoautod üle Eesti rohkem kui 60 000 km. Meeskonda kuulub praegu 12 inkassaatorit, kellele lisandub peagi uusi mehi. Turvalahenduste poolest on kasutusel kaasaegsed turvakohvrid ning 12 tuttuut rahaveoautot, millest suurem osa on soomustatud.

Olgugi et kogume alles hoogu, siis moodustavad meie praeguse kliendibaasi üsna suured ja tuntud ettevõtted nagu Swedbank, Selver, Kaubamaja, Euronics, Coop jne. Rahaveovõrgustikuga on kaetud kogu Eesti – Tallinnast Võruni ja Saaremaalt Narvani – ning tööd tehakse ööpäev läbi.

Juhtub ka rahaveos

Rahaveoteenusega on seotud suured riskid ning turvalisus on üks peamiseid märksõnu. Eelkõige on oluline meie töötajate tervis ja klientide vara. Riskide vähendamiseks on kogu rahaveoga seonduv tegevus kaetud märkimisväärse kindlustusega ning töötajad läbivad põhjaliku väljaõppe ja saavad regulaarseid treeninguid. Algselt võib rahavedu tunduda küll tuim ülekaalulise autoga sõitmine (autod kaaluvad ca 3500 kg), kuid võib ette tulla ka lõbusamaid juhtumeid.

Andrese sõnul on olnud rahaveos läbi aastate naljakaid ja kurbnaljakaid situatsioone. Nimelt on ta isiklikult suutnud inimese lukustada varakambrisse, kus uste sulgudes kustuvad ka tuled. „Mul tuleb selle kassiiri etteheitev pilk ust avades kohe silme ette, kui seda seika meenutan,“ peab valdkonnajuht tunnistama. Samuti on ta koos inkassaatoriga käinud prügimäelt tagasi toomas sularahakotti, mis õnneks ka üles leiti, kuna prügiauto oli prügi just maha kallanud. Lisaks oli üks juhtum, kus kliendi juures käis ühel päeval kolm ekipaaži raha küsimas, kuna ekslikult oli märgitud kõigi kolme ekipaaži veokavas selle kliendipunkti külastus. Esimene auto läks tavapärasest varem, sai rahakoti kätte. Teine saabus õigeaegselt ning talle öeldi ehmunult, et raha juba viidi ära. Õhtul saabus kolmas ekipaaž ning siis tekkis kliendil juba paanika: kes ja mis?! Kokkuvõttes lõppes kõik hästi.

Edasised plaanid on suunatud kasvule ja teenuse kvaliteedile

Viimastel aastatel on Viking Security nii-öelda hoidnud jalga gaasipedaalil ja otsinud uusi kasvuvõimalusi. Paar aastat tagasi hakkasime pakkuma ainsa Eesti ettevõttena inventeerimisteenust ning hiljuti sai hoo sisse ka laialdasem tehnilise valve teenus, mis suurendas märgatavalt patrullekipaažide arvu. Ka rahaveoteenusega on kindel plaan edukalt kasvada ning jõuda ühe rohkemate klientideni. Seni peaaegu puudus vabadus rahaveo teenusepakkujate vahel valida, kuid nüüd on see võimalus klientidel olemas ja veel enam: Eesti ettevõtte poolt. Praeguseks on asi ilusasti käima läinud ning saab julgemalt laienemisele keskenduda. Rahaveost peaks saama meie ettevõtte järgmiste aastate üks kiiremini arenev valdkond, mille ressursid täienevad pidevalt tööjõu ja töövahendite näol. Kindlasti ei tee me rahaveole hinnaalandust kvaliteedi suhtes, sest koos arenguga peab ka see olema parimal võimalikul tasemel. Julgustame kõiki, kes on rahaveoteenusest huvitatud, pöörduma meie poole – oleme abiks nii nõu kui ka jõuga. Soovime kogu meeskonnale edu ning jõudu tööle!