Action igal korrusel

Õppusteks oli piirdelindiga suletud Tasku esimene korrus alates peauksest kuni esimeste riidepoodideni. Lisaks oli kinni pandud eskalaator, mis teisele korrusele viib. Nii mõnigi külastaja jälgis sündmusi teiselt korruselt ja lindi tagant ka esimesel korrusel.

Esimene lavastatud vahejuhtum leidis aset eskalaatori juures: nimelt jäi üks tütarlaps juukseid pidi eskalaatori vahele kinni. Umbes kümne minuti jooksul saabus kohale kiirabi, kes kannatanule esmaabi andis.

Sel, miks kiirabil kohale jõudmisega nii kaua aega läks on lihtne põhjus: nad võisid vilkureid kasutada ainult keskuse lähedusse jõudes. Sama kehtis ka teiste operatiivteenistuste kohta.

«Meil pole alarmsõite õppuse raames lubatud teha. Tuleb säilitada ka teataval määral ohutus. Selle pärast nende üksuste siia tulemine ka viibis. Kõik tulid eri üksustest ja erineval ajal anti ka väljakutsed,» rääkis politsei poolne õppusejuht Mikk Salumets.

Et olukord oleks keerulisem, sisenesid stsenaariumi järgi juba mõni hetk pärast esimest õnnetust hoonesse relvastatud mehed: ühel oli käes nuga ja teisel automaatrelv. Kui noaga kurjategija vigastas KFC kiirtoidurestoranis viibinud kliente, siis tulirelvaga kurjategija siirdus paugutades Tasku kolmandale korrusele vanadesse kinoruumidesse.