Saada päring

Kontaktivorm

Turvalisus on oluline kõikjal, eriti kaubanduskeskkonnas

Joobes kamp ründas Tallinnas sama poodi päeva jooksul neli korda.

Tallinnas pidasid Viking Security ja politsei kinni grupi joobes isikuid, kes poemüüjate keeldumise peale neile alkoholi müüa üritasid neli korda saada viina kätte vägivallaga.

Viking Security häirekeskuse juhi Ergo Oolupi sõnul toimus vahejuhtum ühes suure poeketi Tallinna kaupluses mõni päev tagasi. Purjus seltskonna esimene katse alkoholi osta oli õhtul kella viie paiku.

«Grupp joobes mehi tahtis alkoholi osta,» kirjeldas häirekeskuse juht. «Poe personal keeldus seda neile müümast, sest isikud olid ilmselgelt purjus. Selle peale hakkasid nad poemüüjaid ähvardama ja tõukama. Müüjad vajutasid nn paanikanupule ja kolm minutit hiljem oli kohal turvapatrull.»

Esialgu mehed patrulli saabudes rahunesid ja lahkusid, ent naasid samasse poodi umbes tund aega hiljem.

Käiku läks pipragaas

Tagasi tulles olid nad veel agressiivsemad ja üks poe töötaja oli sunnitud kasutama enesekaitseks pipragaasi, jätkas Oolup olukorra kirjeldamist.

«Selle peale isikud lahkusid – aga tulid tagasi umbes kaks tundi hiljem, nüüd ka endal pipragaas kaasas, ning ründasid sellega poe töötajaid. Appi saabusid nii turvapatrull kui politsei, ent sellest aru saades isikud põgenesid,» rääkis Oolup.

Veel umbes kaks tundi hiljem, kui müüjad valmistusid juba poe sulgemiseks, ilmus sama kamp taas kohale, aga jäi sisse pääsemata välisukse ette ootama.

«Turvapatrull tuvastas isikud, kutsus kohale politsei ning seltskond võeti vahi alla. Nende tegevus on fikseeritud ka valvekaameratega ning esialgsel hinnangul võis kamba mitu liiget panna toime kuriteo,» ütles häirekeskuse juht.

Vägivaldsed kauplusekülastajad on probleem

Oolup nentis, et vägivaldsed intsidendid pole paraku kauplustes haruldased. «Juba eelmisel talvel tegi vägivallajuhtumite arv hüppe ülespoole ja kahjuks pole tagasi alla tulnud. Kevadel paistsid selle poolest rohkem silma maapiirkondade poed, aga pilt on muret tekitav kogu Eestis,» ütles ta.

Häirekeskuse juht paneb omakorda ka tööandjatele südamele, et nad paigaldaksid poodi oma inimeste turvalisuseks paanikanupud.

Viking Security kuulub börsifirma Tallinna Kaubamaja Grupp alla ja pakub turvateenust teiste seas ka Selveri keti kauplustes ja Tallinna Kaubamajas.

Postimees | 15. detsember 2023