Esmaabikoolitused

Esmaabi on imeline kunst, mille valdamine võib päästa inimelu. Need on sõna otseses mõttes: eluks vajalikud oskused! Koolitused sisaldavad nii teooriaosa kui ka hulgaliselt praktilisi harjutusi, mis tõstavad õppija enesekindlust ja kinnistavad vältimatu abi osutamise valmidust reaalseks olukorraks. Õppeprotsess on vägagi realistlik: simuleeritakse haigushooge ja kasutatakse elustamisnukke, AED õppemasinat, haavamulaaže, kunstverd ning palju muid näitlikustavaid õppevahendeid.

Ettevõtte või asutuse esmaabiandjal tuleb läbida vähemalt 16-tunnine õppekava ning iga kolme aasta järel täienduskoolitus (vähemalt 6 tundi). Nimetatud koolituste minimaalne maht ja õpiväljundid on sätestatud tervise- ja tööministri määrusega. Samaväärne 16-tunnine esmaabikoolitus on nõutav näiteks ka relvaloa taotlemisel. Mahult sama, kuid pisut spetsiifilisema sisuga on mootorsõidukijuhi esmaabikoolitus, mis keskendub esmaabile liiklusõnnetuse olukorras.

Muudel juhtudel kooskõlastatakse täpne maht ja õpiväljundid koolituse tellijaga. 

  Ees- ja Perekonnanimi, Firma (nõutav)

  E-mail (nõutav)

  Telefoni nr.

  Teade


  „Õppeprotsess oli vägagi eluline. Kiidan koolitajate näitlemisoskust ning head kogemusepagasit, mis aitas koolituse teha huvitavaks ja kaasahaaravaks. Siiani tundub, nagu oleks see just eile toimunud.“

  Margus Soome, Võru Kesklinna Kool.

  „Kogu koolitus oli väga põnev ja kasulik. Eriliselt tõsteti esile AED kasutamise õpetamist. Osalejatel suurendas koolitus oluliselt enesekindlust ja laiendas teadmisi.”

  Kristel Altsaar, Kaitseliidu Tartu ringkonna Kodutütred

  „Edastan halva uudise – olen kogunud koolituse kohta tagasisidet ning sellega pole mitte kui midagi peale hakata, kuna kõik osalejad olid VÄGA rahul! Ainuke ettepanek oli see, et vaatamata rohkele praktikale oleks tahtnud veel rohkem praktikat :)”

  Tiina Mironova, Selver AS

  „Koolitus oli ülimalt asjalik. Eriti meeldis mulle see, kuidas praktilised harjutused olid sujuvalt põimitud teooriaga ning lõpuks joonistus tahvlile kokkuvõttev skeem olulisima teabega.”

  Maarja Põder, Võru Kesklinna Kool

  „Situatsioonide läbimäng võimaldas omandatud teadmisi praktikas proovida ning andis tegutsemisjulgust reaalseks olukorraks. Koolitust läbi viinud instruktorit oli põnev jälgida – ta lõi huvitava ja kaasahaarava õpikeskkonna.”

  Kristel Altsaar, Kaitseliidu Tartu ringkonna Kodutütred

  „Kogu info osalejatelt on täis positiivset emotsiooni. Harukordne on juba see, et igaüks oskab välja tuua asju, mida uut teada saadi. Koolitaja tunneb oma ametit väga hästi.”

  Tiina Mironova, Selver AS

  „Koolitusel osalenute seas oli õppur, kes pidi õpitud teadmisi ja oskusi hiljem tegelikus elus rakendama. Tema sõnul ei oleks reaalne tegutsemine olnud sedavõrd elupäästev, kui ta poleks haaranud võimalusest sellel koolitusel osaleda.“

  Kristel Altsaar, Kaitseliidu Tartu ringkonna Kodutütred

  „Aimasin, et koolitusel tuleb mugavustsoonist välja astuda ja ise asju läbi proovida (kuidas siis muidu õppida saab?), seega oli esmalt veidi ebakindel tunne. Samas koolitajate toetus ja humoorikas lähenemine tegid kogu koolituspäeva meeldivaks õppimiskogemuseks.“

  Maarja Põder, Võru Kesklinna Kool

  „Koolitus oli täis põnevust ja praktilist poolt, kus osalejad said end proovile panna. Teadmisi tuli kõigil kuhjaga ja usume, et just praktiline külg andis juurde ka julgust sellises olukorras toimetada.“

  Tiina Mironova, Selver AS